Między 5 a 13 listopada 2017 roku dwóch nauczycieli Zespołu Szkól Salezjańskich w Łodzi – prof. Jan Michniewicz i prof. Piotr Drzewiecki udali się na szkolenie w ramach programu Erasmus Plus do pięknej hiszpańskiej Barcelony.

Podczas tygodniowego pobytu odbyliśmy intensywny kurs zatytułowany: „Photo & Video Making in our Classroom: Creating and Adapting Visual Resources”. Poznaliśmy nowoczesne metody pracy nad filmem kręconym lustrzanką, tabletem i smartfonem oraz podstawowe zasady obróbki nakręconego materiału. Dzięki współpracy polsko-włoskiej, pod czujnym okiem prowadzącego kurs, nakręciliśmy krótką etiudę filmową, będącą mini-przewodnikiem po Barcelonie. Popołudniami, po intensywnych zajęciach, zwiedzaliśmy stolicę Katalonii. Począwszy od dwóch Placy: Katalonia i Espania, po górujące nad miastem wzgórze Tibidabo, z kościołem należącym do Salezjanów. Z samej góry wieży kościoła rozciąga się piękna panorama od gór, aż po Morze Śródziemne. Zachwyciliśmy się budowanym od 126 lat kościołem Sagrada Familia, przespacerowaliśmy się po Parku Guella, zaprojektowanym przez Antonio Gaudiego. Oczywiście zwiedziliśmy również port, z nowoczesną zabudową, przeszliśmy się słynną „La Ramblą” i zajrzeliśmy na targ owocowy „La Borquelia”. Nie mogliśmy nie zobaczyć także stadionu słynnej FC Barcelony! Był to bardzo intensywny czas, a metody pracy nad materiałami filmowymi i fotografiami ubogaciły nasz dotychczasowy warsztat.


Projekt "Film w Pracowni Innowacji i Przedsiębiorczości" jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Treść strony internetowej odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów
i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+
nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.