W dniach 11-15 marca 2019 roku wzięłyśmy udział w tygodniowym kursie przygotowanym przez ośrodek Europass Teacher Academy we Florencji. Szkolenie pt. „Tablets and Smartphones: using mobile devices as educational tools” dotyczyło wykorzystania tabletów i smartfonów jako narzędzi edukacyjnych.

Głównym celem szkolenia było zapoznanie nas z różnorodnymi narzędziami multimedialnymi ułatwiającymi i urozmaicającymi pracę z uczniami. Poznałyśmy platformę trello.com, na której można umieszczać całe konspekty zajęć, materiały, pliki, a następnie dzielić się nimi z uczniami. W trakcie trwania kursu tworzyliśmy własną bazę opartą na tym, co odbywało się na zajęciach.

 

Prowadzący szkolenie, Lorenzo Gaspari, pokazał nam w praktyce jak tworzyć quizy, zadania na uzupełnianie luk w piosenkach, filmiki edukacyjne i prezentacje. Samodzielnie stworzyłyśmy takich kilka. Pokazał nam platformy, na których znajdują się gotowe lekcje np. z gramatyki, chemii oraz nauczył jak modyfikować dla własnych potrzeb materiał tam zawarty.

Razem z nami w kursie uczestniczyli bardzo sympatyczni, młodzi nauczyciele z Niemiec, oraz - niespodzianka - nauczyciele ze szkoły salezjańskiej z Hiszpanii! Nawiązałyśmy z nimi kontakt i mamy nadzieję na rozwinięcie współpracy w najbliższej przyszłości.

Kurs we Florencji był także niepowtarzalną okazją do zwiedzania niesamowitego miejsca jakim niewątpliwie jest to miasto, a także okolicznej Toskanii. Ogromne wrażenie zrobiły na nas liczne zabytki, kościoły oraz niezwykłe tradycje i historia. Miałyśmy możliwość zwiedzenia słynnych mostów we Florencji, bazyliki Santa Maria della Fiore, Placu Michała Anioła, Krzywej Wieży w Pizie oraz starożytnych miast takich jak San Gimgniano czy Siena.

Szkolenie we Florencji było dla nas wyjątkowym doświadczeniem, które wzbogaciło nas przede wszystkim metodycznie i zainspirowało do pracy z uczniami w naszej szkole nowymi metodami z wykorzystaniem tabletów i smartfonów.


Projekt "Film w Pracowni Innowacji i Przedsiębiorczości" jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Treść strony internetowej odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów
i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+
nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.