Najbardziej wysunięte na północ miasto Włoch - Regensburg powitał mnie słońcem, ciepłem i istnie śródziemnomorską atmosferą mimo zimowego terminu kursu. W dniach 5.03 - 9.03.2018 nabierałam mocy w stosowaniu najnowszych metod aktywizujących na kursie “Auffrischungkurs für Deutschlehrer.” W międzynarodowym towarzystwie (uczestnicy pochodzili z Japonii, Turcji, Szwajcarii, Słowacji, Włoch, Polski)  brałam udział w zajęciach językowych, które zainspirowały mnie do wprowadzenia zmian podczas własnych lekcji. Dowiedziałam się o historii wielu niemieckich marek (od razu wiedzę tę zaczęłam przekazywać swoim uczniom w formie ciekawostek, wpływa to niezwykle pozytywnie na koncentrację na lekcji i pobudza ciekawość poznawczą), o miejscowych zwyczajach i próbowałam swoich sił w nauczeniu się podstawowych zwrotów w języku bawarskim.

 

Najbardziej przydatnymi okazały się zajęcia, na których gromadziliśmy pomysły na gry i zabawy językowe, niebanalne sposoby wprowadzania słownictwa i gramatyki, zabawy ruchowe, piosenki, rymowanki. Wróciłam do domu z kompendium wiedzy na ten temat, dużo z pomysłów wykorzystuję teraz na własnych zajęciach, uczniowie są bardziej aktywni i chętniej uczestniczą w lekcjach. 

Czas po godzinach spędzonych w szkole przeznaczyłam na zwiedzanie zabytków i okolicy, kosztowanie lokalnych specjałów, a przede wszystkim chłonięcie atmosfery tego wyjątkowo uroczego miasteczka z listy światowego dziedzictwa UNESCO.


Projekt "Film w Pracowni Innowacji i Przedsiębiorczości" jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Treść strony internetowej odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów
i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+
nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.